Board of Directors

Board of Directors

Ali İbrahimağaoğlu

Chairman of the Board of Directors
İncele
Ali İbrahimağaoğlu
Chairman of the Board of Directors

Yönetim Kurulu Başkanı Ali İbrahimağaoğlu Kabataş Erkek Lisesi’ndeki öğrenimini ailevi nedenlerle yarım bırakarak erken yaşlarda ticaret hayatına atıldı. 1981 yılında Akdeniz İnşaat’ı kurdu. Böylece bugünkü Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun temelleri atılmış oldu.

1988 yılından itibaren turizm sektöründe de yatırımlara başladı. Enerji sektörüne ise 2007 yılında giriş yaptı. 2000’li yılların başında inşaat sektöründe markalı konut dönemini başlatarak “MY” konseptiyle projelerin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Günümüzde hala inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 10’uncu sırada yer aldı. Bir yıl sonra, Mart 2013 tarihi itibarıyla 2,7 milyar ABD Doları servetiyle, Türkiye’nin 8. ve dünyanın 527. en zengin iş insanı oldu

Kaynak: bloomberght

Gerçekleştirdiği tüm projelerinin yanında topluma karşı duyduğu sorumluluk misyonu ile başta eğitim olmak üzere, kültür, sanat, spor, çevre ve sağlık konularında maddi ve manevi destek sağladı ve sağlamaya da devam etmektedir.