Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Ali İbrahimağaoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı
İncele
Ali İbrahimağaoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı Ali İbrahimağaoğlu Kabataş Erkek Lisesi’ndeki öğrenimini ailevi nedenlerle yarım bırakarak erken yaşlarda ticaret hayatına atıldı. 1981 yılında Akdeniz İnşaat’ı kurdu. Böylece bugünkü Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun temelleri atılmış oldu.

1988 yılından itibaren turizm sektöründe de yatırımlara başladı. Enerji sektörüne ise 2007 yılında giriş yaptı. 2000’li yılların başında inşaat sektöründe markalı konut dönemini başlatarak “MY” konseptiyle projelerin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Günümüzde hala inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 10’uncu sırada yer aldı. Bir yıl sonra, Mart 2013 tarihi itibarıyla 2,7 milyar ABD Doları servetiyle, Türkiye’nin 8. ve dünyanın 527. en zengin iş insanı oldu

Kaynak: bloomberght

Gerçekleştirdiği tüm projelerinin yanında topluma karşı duyduğu sorumluluk misyonu ile başta eğitim olmak üzere, kültür, sanat, spor, çevre ve sağlık konularında maddi ve manevi destek sağladı ve sağlamaya da devam etmektedir.

Alican İbrahimağaoğlu

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
İncele
Alican İbrahimağaoğlu
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ali Can İbrahimağaoğlu 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da lise öğrenimini İsviçre Enstitüsü Auf Dem Rosenberg St. Gallen Lisesi’nde gördü. Lisans eğitimini Londra’daki American Intercontinental University’de tamamladı ve İşletme (International Business) alanında lisans derecesi aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Ağaoğlu Şirketler Grubu’ndaki 
şirketlerde pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.

Ali Can İbrahimağaoğlu hala 
Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve Akare Biyokütle Enerji Üretim A.Ş.’de 
yönetim kurulu başkanı olarak görevlerini sürdürmektedir.

Hakkı İbrahimağaoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi
İncele
Hakkı İbrahimağaoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkı İbrahimağaoğlu 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünü kazanıp İngilizce Hazırlık sınıfını tamamladıktan sonra

SRH Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anglia Ruskin Üniversitesi Cambridge Kampüsü İşletme bölümünde lisans eğitimini aldı.

Halihazırda Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde enerji grubu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yaklaşık 10 yıllık enerji grubu yönetiminden önce Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde inşaat, satış ve pazarlama bölümlerinde de aktif olarak yer aldı.

İş hayatına ek olarak 17 yıldır motor sporları ile ilgilenen lisanslı bir sporcudur.

Mehmet Burak Kutluğ

Yönetim Kurulu Üyesi
İncele
Mehmet Burak Kutluğ
Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Burak Kutluğ 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

2003 yılında iş hayatına başlayan M. Burak Kutluğ, 12 yıl boyunca Türkiye’nin en büyük altyapı yatırım gruplarından biri olan Akfen Holding’de çalıştı ve iş geliştirme ve yatırımlardan sorumlu direktör olarak görev yaparak çok sayıda projenin hayata geçirilmesinde kilit roller üstlendi.

2015 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu şirketlerinde iş geliştirme grup başkanı ve icra kurulu üyesi sıfatlarıyla göreve başladı ve 
grubun inşaat, yenilenebilir enerji, turizm ve yeni teknoloji alanlarındaki yatırımlarının hem Türkiye hem de uluslararası mecralarda yürütülmesinde etkin görevlerde yer aldı.

2020 yılında, Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda icra kurulu başkanı (chief executive officer – CEO) olarak atandı. M. Burak Kutluğ, kariyeri boyunca altyapı (limanlar, ulaşım, kamu hizmetleri, enerji, sağlık), emlak, turizm, kamu hizmetleri, finansal hizmetler, yeni teknolojiler vb. birçok farklı alanda ve geniş bir coğrafyada görev aldı.

Şirket alım ve satım süreçleri, yabancı ortaklıklar, finansmanlar, halka arzlar, yapılandırmalar da dahil olmak üzere birçok önemli faaliyeti yürüttü. 15 senelik kariyerinde üstlendiği işlemlerdeki hacim 10 milyar ABD Doları’nı aştı. M. Burak Kutluğ, ileri derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Halise Gökçe Okur

Yönetim Kurulu Üyesi
İncele
Halise Gökçe Okur
Yönetim Kurulu Üyesi

H. Gökçe Okur ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı.

2010 yılında Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2016 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini bitirdi. Avukatlık stajını, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından birinde tamamlayarak, 2012 yılında, Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde avukat olarak çalışmaya başladı. 2015-2018 yılları arasında hukuk müşavirliği görevini üstlendi.

2018 yılından itibaren Ağaoğlu Şirketler Grubu Baş Hukuk Müşaviri olarak görevine devam etmektedir. H. Gökçe Okur, kariyeri boyunca gayrimenkul, enerji, turizm ve teknoloji sektörlerinde muhtelif projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülmesinde aktif 
rol aldı. Birleşme ve devralmalar, yerli ve yabancı ortaklıklar, şirket alım satımları, krediler, proje finansmanı ve dava süreçleri de dahil olmak üzere Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun tüm hukuk işlerini yönetmektedir. İleri derecede İngilizce bilmektedir

Yusuf Günay

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
İncele
Yusuf Günay
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında Sinop’ta doğan Yusuf Günay, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden (Mülkiye) mezun oldu. 1986 – 2001 yılları arasında Başbakanlık Uzmanı, Ekonomik Kararlar Daire Başkanı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcısı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürü olarak görev yaptı. 1990-1991 yıllarında İngiltere Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsü’nde Modern Kamu Yönetimi Teknikleri ve Avrupa Topluluğu Hukuku konusunda eğitim gördü. Ankara Üniversitesi ATAUM’da (Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi) Avrupa Topluluğu Hukuku Uzmanı oldu. 1999 yılından itibaren Hükümet temsilcisi olarak Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu üyeliği ile Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

19.11.2001 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurucu Başkan olarak atandı. Yusuf Günay, 25.04.2002 tarihinde Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Örgütü (ERRA) Yönetim Kurulu’na Mayıs 2004’te yapılan Genel Kurul’da seçildi. Yusuf Günay, Mayıs 2006’da Akdeniz Bölgesi Enerji Düzenleyicileri Topluluğu’nda (MEDREG) Başkan Yardımcısı oldu. Mayıs 2007’de İstanbul’da yapılan 6. ERRA toplantısında 2 yıl süreyle ERRA başkanı seçildi. 2017 yılında gerçekleştirilen Galatasaray Sportif ve Sınai Yatırımlar A.Ş. olağan genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

2018-2021 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 16.06.2022 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Seçimli ve Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda TFF Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Günay, halihazırda Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşlerinden, Engelli Federasyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir.

Erman Çete

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
İncele
Erman Çete
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Meslek hayatına 2010 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde başlamış, aynı Daire’de 2019-2021 yılları arasında Daire Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 2022 yılının Eylül ayında Sermaye Piyasası Kurulu’ndaki görevinden ayrılana kadar olan süreçte Aracılık Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Erman ÇETE, yüksek lisansını 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır. 2019 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun olmuştur.