Hakkımızda

Hakkımızda

TEMİZ ENERJİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK!

Tatlıpınar RES olarak Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun 43 yıllık tecrübesi ve vizyonu ile sürdürülebilir bir gelecek için temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyoruz.

Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Tatlıpınar RES, %100 yenilenebilir enerji üretmek hedefiyle Kasım 2019’da 5 türbin ile (19,5 MW) faal olarak işletmeye açıldı. 2021 Yılında ise kapasite artışı ile toplamda 25 türbin ile 115,5 MW kurulu güce ulaştı. 2023 yılı içerisinde 9,6 MW kurulu güç kapasitesine sahip 2 türbininin faaliyete alınması ile toplamda  27 türbin kapasitesine ulaşarak kurulu güç 139,50 MW’ a ulaştı. Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji Yatırım Holding A.Ş.'nin, %30’luk hisse devrine ilişkin imzalanan sözleşme ile ilk aşamada yapılan % 22,50’lik yönetim imtiyazlı hisselerin devri sonrası Tatlıpınar Enerji’nin yönetimde söz sahibi olduğu işletmedeki kurulu güç 125 MW’a ulaştı. Satın alma sonrası mevcut işletmedeki kurulu güç olan 125 MW’a ek olarak, şirketin yönetiminde söz sahibi olduğu, tüm hibrit yatırımları ve kapasite artışları da gerçekleştiğinde kurulu gücün 349,1 MW’a ulaşması hedefleniyor.


43 yıllık köklü bir geçmişe sahip Ağaoğlu Şirketler Grubu iştiraki olan Tatlıpınar Enerji, yerli ve temiz enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak ülkemizin yenilenebilir enerji üretimine katkıda bulunmak ve enerjide dışa bağımlılığı azaltmak hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.